VIAPROBIO+

Novinka
11,90 s DPH / ks 9,92 € bez DPH / ks
Na sklade

Tyndalizované probiotiká a prebiotická vláknina - 10 kmeňov

60 kapsúl

Výrobca:
Obj. čislo:
8588007684765

VIAPROBIO+

Predstavujeme Vám vylepšené VIAPROBIO+, ktoré obsahuje tyndalizované probiotiká, doplnené o prebiotiká. VIAPROBIO+ sme obohatili o dva ďalšie probiotické kmene a tiež o prebiotickú akáciovú vlákninu. Vysoká denná dávka je rovnako vhodná pre dospievajúcu mládež ako pre dospelých či seniorov. POZOR! Garancia počtu buniek až 24 mesiacov.

Čo sú to tyndalizované probiotiká?

Tyndalizácia je špeciálna tepelná úprava probiotík, pri ktorej sa zachovávajú ich výhody a odstraňujú sa nevýhody.

V čom sú tyndalizované probiotiká výnimočné?

Ich hlavným znakom je vysoká odolnosť, čo prináša niekoľko výhod:

 • Odolnosť voči vyšším teplotám.
 • Stabilitu v tekutinách.
 • Stabilitu v jemných géloch.
 • Spracovateľnosť aj v iných formách, v ktorých by inak živé probiotiká nedokázali prežiť.

V čom je VIAPROBIO + unikátne?

 • Obohatené o dva probiotické kmene

  • Lactobacillus bulgaricus – Z dostupných štúdií amerických vedcov sa blahodárne účinky potvrdili v rôznych pre život dôležitých oblastiach: imunitný systém, hrubé črevo, tenké črevo, pečeň či alergie.
  • Streptococcus thermophilus – Štúdia vykonaná v austrálskom Adelaide v roku 2009 tiež preukázala priaznivé účinky, ktoré má Streptococcus thermophilus pri liečbe potkanov trpiacich na mukozitídu (poškodenie sliznice, čo je vedľajší účinok chemoterapeutických liekov).

 • Vyrábame ich na Slovensku

  • Sú vyrobené, balené a testované priamo u nás na Slovensku. Neobsahujú žiadne konzervačné látky, umelé farbivá ani geneticky modifikované mikroorganizmy.

 • Obohatené o prebiotickú akáciovú vlákninu

  • Pridali sme akáciovú vlákninu, ktorá sa ako jediná dokáže udržať v celej dĺžke čreva. Na rozdiel od iných vláknin, akáciová vláknina sa v čreve postupne uvoľňuje 24 – 48 hodín. Ostatné typy vláknin sa udržia iba v prvej tretine tenkého čreva a uvoľňujú sa len 2 až 6 hodín, čím sa oslabuje ich efekt.

 • VIAPROBIO + je registrované na Úrade verejného zdravotníctva

  • V súlade s platnou legislatívou je VIAPROBIO + registrované na ÚVZSR.

 • Pri výrobe používame osvedčené bakteriálne kmene

  • VIAPROBIO obsahuje bakteriálne kmene Bifobacterium a Lactobacillus – veľmi odolné kmene voči kyslému prostrediu v žalúdku. Vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia.

Pre koho sú VIAPROBIO určené?

 • Pre pracujúcich ľudí. Klinická štúdia preukázala, že pracujúci ľudia, ktorí užívali probiotiká boli 2,5 krát menej práceneschopní ako tí, ktorým bolo podávané placebo. Účinok probiotík sa najviac preukázal pri pracujúcich na zmeny.
 • Pre seniorov. Štúdie preukázali, že u seniorov nad 60 rokov bol pokles prirodzene nachádzajúcich sa baktérií v črevách až 1000 násobný oproti mladej populácii. Tento pokles spôsobuje vznik zápchy, hnačky a nezriedka aj rôznych typov infekcií v dôsledku zníženia imunity
 • Pre všetkých, ktorí sú vystavení stresu, chorobe či infekcii. Pri hnačke, zápche, pri liečbe antibiotikami či pri dlhodobom užívaní niektorých liekov.

Dávkovanie: 2 kapsuly denne

Balenie: 60 kapsúl.

Zloženie: Akáciová vláknina, probiotické kmene (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobaillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidoobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Streptococcus thermophilus).

Výživové hodnoty

denná dávka 2 kapsule

Lactobacillus acidophilus

1,05 x 109 CFU*

Lactobacillus casei

1,05 x 109 CFU*

Lactobacillus plantarum

1,05 x 109 CFU*

Lactobacillus rhamnosus

1,05 x 109 CFU*

Lactobacillus bulgaricus

1,05 x 109 CFU*

Bifidoobacterium bifidum

0,85 x 109 CFU*

Bifidobacterium lactis

0,75 x 109 CFU*

Bifidobacterium breve

1,05 x 109 CFU*

Bifidobacterium longum

1,05 x 109 CFU*

Streptococcus thermophilus

1,05 x 109 CFU*

Prebiotická akáciová vláknina

840 mg

CFU* (Colony Forming Units) – jednotka tvoriaca kolónie

Disclaimer: Podľa súčasnej legislatívy EU nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by vo Vás mohli vzbudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku doplnkov na stránke, kde sa doplnky predávajú. I keď sa tieto prípravky užívali tisíce rokov pred prijatím nariadenia č. 1924/2006 a pomohli veľkému počtu ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami renomovaných inštitúcií preukázané účinky doplnkov, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek (liečivo). Vieme však, že ste na tom „lepšie“ ako toto nariadenie a že si viete nájsť doplňujúce informácie aj na iných, verejne prístupných zdrojoch.

Upozornenie: Nádobu uchovávajte zatvorenú, uskladňujte mimo dosahu malých detí. Prípravok je určený na vnútorné použitie. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Výživový doplnok nie je náhradou pestrej stravy. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie prípravku konzultovať so svojim odborným lekárom. Skladujte v suchu pri izbovej teplote, chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením.

 

Default text

  Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

  Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

  Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.