Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň.

 

Certifikáty produktových rád Natura Siberica


ICEA - Institute of Ethic Certification - Inštitút etické certifikácie 

ICEA

ICEA je hlavný certifikačný orgán prírodných kozmetických prípravkov (prírodná kozmetika, biokozmetika, eko-kozmetika) v Taliansku. Talianska asociácia ekologického poľnohospodárstva (AIAB) a Inštitút etické certifikácia (ICEA), spolu so skupinou výrobcov, položila základy pre posudzovanie prírodné a eko kozmetiky. Kozmetika, tj. všetko, čo sa používa pri starostlivosti o telo, dostane status prírodné, iba vtedy, ak spĺňa najprísnejšie požiadavky certifikačného úradu.

Toto je potom uznané aj certifikátom, zodpovedajúcim označením na obale výrobku.

Čo ICEA kontroluje?

Všetky fázy výroby podstupujú každoročne prísny systém certifikácie. Je kontrolovaný celým radom požiadaviek na bioprodukty:

Absencia umelých prísad a technológií genetického inžinierstva vo výroby

Všetko, vrátane produkcie odpadových plynov, produkovanie odpadu, spotrieb energií, dopravné a hygienické normy sú veľmi striktne stanovené

Výroba a skladovanie sa musí vykonávať v súlade s prísnymi ekologickými predpismi

ICEA inšpekcia (audit) je vykonávaná niekoľkokrát za rok, priamo na mieste výroby

Je dodávaná kompletná dokumentácia, v ktorej sa dá sledovať všetko, od príjmu surovín, ich spracovanie a skladovanie, až po expedíciu výrobkov konečnému spotrebiteľovi. Toto tiež prechádza povinnú inšpekcií.
 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

ECOCERT 

Ecocert


Inšpekčná a certifikačná organizácia pre udržateľný rozvoj. Bola založená v roku 1991 vo Francúzsku a v súčasnosti vykonáva inšpekcie vo viac ako 80 krajinách sveta, čo ju robí jednou z najväčších ekologických certifikačných organizácií na svete. Zabezpečenie čistoty a kvality certifikátom ECOCERT znamená dodržanie najprísnejších a najprestížnejších štandardov pre výrobcov prírodné a ekologické kozmetiky. Stanovuje požiadavky na formule zloženie produktov vyrábaných z prírodných komponentov, ich kvalitu a spôsob spracovania. Využívanie živočíšnych zložiek, rafinovaných ropných produktov a používania prax testovanie na zvieratách sú zakázané. Organické látky používané v kozmetike musia byť v súlade s požiadavkami ECOCERT, a to je:

Semená rastlín nie sú podrobené genetickej modifikácii

Zákaz používania chemických hnojív na farmách

Zákaz používania pesticídov, hubenie škodcov sa vykonáva pomocou ich prirodzených nepriateľov, alebo netoxickými alternatívami schválenými ECOCERT

Produkty sú vyrábané a skladované v ekologických priestoroch.

Špeciálne postupy dokumentácie Vám umožnujú sledovať výrobu kozmetiky z kvalitných surovín, jej balenie až po konečné doručenie zákazníkovi.

Dvakrát za rok vykonáva ECOCERT kontrolu výrobných liniek, aby boli všetky jej požiadavky vykonávané. ECOCERT upravuje a kontroluje nielen súčasti a komponenty kozmetiky, ale aj celý výrobný proces.

Produkty certifikované ECOCERT sú šetrné k životnému prostrediu i spoločnosť, ktorá ich vyrába.
.
Prírodná kozmetika certifikovaná ekocertifikátom Greenlife podľa štandardov ECOCERT je k dispozícii na http://cosmetics.ecocert.com

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

COSMOS-STANDARD AISBL   Cosmos standard

Natura Siberica je prvá a zatiaľ jediná ruská spoločnosť, ktorá je členom prestížnej COSMOS-Standard AISBL

COSMOS - je nová asociácia pre certifikáciu kozmetických prípravkov, ktorá bola v roku 2010 založená piatimi poprednými expertnými organizáciami v oblasti ekologických kozmetických výrobkov: Soil Association (Veľká Británia), Cosmebio & ECOCERT (Francúzsko), BDIH (Nemecko) a ICEA (Taliansko).

COSMOS-Standard AISBL vznikla špeciálne za účelom kozmetických prípravkov. COSMOS hodnotia produkty na základe celého radu rôznych parametrov:

Skúmanie pôvodu surovín
Skúmanie procesu spracovania komponentov
Hodnotenia konečného obsahu produktu
Kontrola skladovania, výroby a podmienok balenia
Environmentálny dopad výrobku na všetkých stupňoch výroby, skladovania aj použitie
Služby pri označovaní kozmetiky
Poskytovanie informácií o produktoch zákazníkom
Inšpekcia, certifikácia výrobkov a kontrola všetkých fáz výroby
Hlavným cieľom COSMOS Standard AISBL je vytvoriť stabilný vývoj a udržanie prirodzenej rovnováhy na planéte. Realizácia týchto úloh je možná za dodržanie nasledujúcich pravidiel:

Podpora využívania ekologických produktov a zachovanie biodiverzity
Zodpovedné využívanie prírodných zdrojov bez poškodenia životného prostredia
Využívanie takýchto procesov spracovania a výroby, ktoré nie sú nebezpečné pre zdravie a bezpečnosť osôb a životného prostredia
Integrácia a rozvoj konceptu "Zelená chémia"
Posledný nové pravidlo v COSMOS Standard je, že berie do úvahy zvláštnosti a obmedzenia kozmetických výrobkov a ich zložiek (vrátane tých, ktoré sa nachádzajú aj v potravinách) a je základným kameňom úspešnej realizácie stanovených úloh. Certifikované výrobky budú označené špeciálnym logom jedného z piatich členov zakladajúcich spoločností (v závislosti na tom, ktorý z nich certifikoval produkt) a frac "COSMOS ORGANIC" alebo "COSMOS NATURAL".

Od roku 2014 COSMOS-Standard AISBL nahradí súčasné systémy certifikácie zakladajúcich členov.

COSMOS-Standard AISBL Rue du Commerce 124 1000 Brussels, Belgium

email: info@cosmos-standard.org

web: www.cosmos-standard.org
 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 ADAPTOGÉNY


adaptogens

Moderná história adaptogénov začína v roku 1940, kedy ruskí botanici Lazarev a Brekhram preskúmali viac ako 4000 rastlín a bylín a medzi nimi identifikovali 12 veľmi špeciálnych - adaptogénov. Do roku 1984 bolo publikovaných viac ako 1500 farmakologických a klinických štúdií na tieto adaptogénne byliny. Tento výskum adaptogénnych vlastností rastlín pokračuje aj dnes a niet pochýb, že tieto adaptogény zvyšujú adaptáciu organizmu na stres a normalizujú fyziológiu a zdravie pokožky. Tieto jedinečné rastliny prežili dobu ľadovú a prispôsobili sa životu v najnáročnejších podmienkach na tejto planéte, životu na Sibíri. Výsledkom je, že majú vzácne vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť celkové zdravie, ak sa používajú terapeuticky a zároveň sú známe pre spomalenie procesov starnutia na pokožke.

Tu sú niektoré adaptogény, ktoré používame:

Rozchodnica Ružová (Rodiola Rosea) - Ruské najlepšie strážené tajomstvo zdravia a dlhovekosti "(Dr. Howard Peiper). Je známa pre svoje fantastické adaptogénne vlastnosti. Existuje viac ako 20 druhov rozchodnica v prírode, ale vzhľadom k prítomnosti kľúčových zložiek ako Rosavin, ROSARINA a Rosin je Rozchodnica Ružová ruského pôvodu zo Sibíri najdôležitejšie použitie pre oddialenie starnutia.

Ženšen sibírsky - je ker, veľmi odolný voči extrémne ruskej zime. Je známy pre svoje adaptogénne vlastnosti a celý rad minerálov príznačných iba pre tento typ ženšenu. V Rusku sa táto rastlina tradične používa na liečbu infekcie, liečenie chorôb a zlepšenie vzhľadu kože.

Klanopraška čínska - sibírska rastlina podobná vínnej réve. Jej plod, podobný višní je dobre známy pre svoje prírodné liečivé účinky a je jeden z najúčinnejších adaptogénov na planéte. V Rusku je Klanopraška tradične používaný lovci Nanai na zlepšenie nočného videnia, ako tonikum na potlačenie pocitu hladu, smädu a vyčerpanie. Klanopraška je plný vitamínu E, prírodného vitamínu prospešného pokožke, ktorý je silný antioxidant s liečebnými a preventívnymi vlastnosťami. Obsahuje tiež vysoký obsah vitamínu C, minerálnych látok a esenciálnych olejov.

Arália manžurská - ponúka omladenie a pevnosť pokožky tým, že zlepší jej odolnosť voči vonkajším vplyvom a detoxikáciu. Vďaka stimulácii, tonizáciu a adaptogénnym vlastnostiam, poskytuje priaznivý účinok na suchú a ochabnutú pokožku na tvári, obnovenie jej pružnosti a vyhladenie vrások a jemných liniek. Krásne tonizuje pleť, robí ju jemnú.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PODPORA MALÝCH SIBÍRSKÝCH KMEŇOV 

 IMG_7136

NATURA SIBERICA nakupuje plané sibírskej byliny etickým a zodpovedným spôsobom, aby takto prispela k udržaniu obživy pôvodných obyvateľov Sibíri a ruského Ďalekého východu. Existuje 41 etnických skupín a každá z nich si zachovala svoj vlastný jazyk a jedinečnú kultúru. V niektorých z týchto skupín už žije menej ako 1000 ľudí. Takže už zostáva treba len 540 Aleut a 276 Tazyovů. Toto je tiež dôvod, prečo sme presvedčení, že naša pomoc je zásadný krok pre zachovanie rôznych kultúr a tradícií sibírskych kmeňov.

Platíme vysokú cenu za ručný zber divoko rastúcich bylín a rastlín s cieľom pomôcť malým sibírskym kmeňom, aby sa mohli nielen starať o rodiny, ale aj plniť sociálne a environmentálne potreby ich komunity. Tak si NATURA SIBERICA  kladie za cieľ priniesť pozitívne zmeny do života týchto ľudí. Iba tým, že sa rozhodnete kúpiť niektorý z našich produktov, pomôžete malým pôvodným sibírskym kmeňom, ich rodinám a ich spoločenstvá.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ZBER DIVOKO RASTÚCICH BYLÍN

wild new

Sibír, vďaka jeho extrémnym podmienkam, ponúka byliny svetovej kvality s unikátnymi vlastnosťami pre zdravie a krásu, aké je možné len ťažko nájsť kdekoľvek inde na svete. Ak chcú byliny prežiť na Sibíri, musí si syntetizovať vysoko účinné obranné látky a majú mimoriadne antioxidačné vlastnosti. Napríklad Dutohlávka snežná, vďaka úžasnej sile a vitalite, je zelená i pod snehom pri teplote až mínus 50 ° C. Obsahuje jedinečnú formu kyseliny usňová, o ktorej sa traduje, že má až magický význam pre pleť, aktívne obnovuje bunky a účinne spomaľuje proces starnutia .

Sibírska borovica zakrpatená má každý mesiac centimetrové prírastky, aj keď je pôda komplet zmrznutá, riedka a kamenistá.
Moruška severnej je prispôsobená prežiť teploty -50 ° C a pritom produkuje dva krát viac vitamínu C ako citrón.
Divoký altajský rakytník má najväčší obsah prírodného vitamínu E v celej rastlinnej ríši.
Sibírska šalvia je prírodný liek pre zvieratá tajgy, ktoré keď sú zranené alebo choré, vyhľadávajú jej čaro pre rýchle uzdravenie.
Používame všetky tieto jedinečné vlastnosti sibírskych rastlín na vytvorenie kozmetiky, ktorá dokáže naplniť Vašu pleť mimoriadne silnú vitálne energiou.
 

ZACHOVANIE DIVOKEJ PRÍRODY

Naším cieľom je mať pozitívny dopad na ekológiu divokej krajiny, kde sa bylinky zberajú. Ak sú zbierané a orezané správne, väčšina rastlín a bylín reaguje na nerušivé prerezávanie novým rastom. Okrem toho má zásadný význam pre zber byliniek ich konkrétne veľkosť a vek, a tiež čas zberu, ktoré sú kľúčovými prvkami na najvyššiu koncentráciu zložiek, ktoré majú čo najúčinnejšie chrániť zdravie a krásu pokožky. To je dôvod, prečo sú všetky byliny zo sibírskej divokej prírody, používané v našich produktoch, zbierané ručne domácimi ľuďmi malých sibírskych kmeňov.

    Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

    Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

    Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.